Voordat treinmaterieel in gebruik kan worden genomen moet het worden gekeurd. De keuring moet het bewijs leveren aan de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dat het materieel kwalitatief goed en veilig is. De instanties die voor de keuring zijn aangewezen, worden notified bodies (NoBo’s) genoemd. SVO-rail ondersteunt NoBo’s door het organiseren en uitvoeren van testritten (beproevingsritten) en het schrijven van testplannen. Daarbij kan SVO-rail behulpzaam zijn bij het beoordelen van documenten bij cross-acceptance, wanneer treinen in een buitenland al zijn goedgekeurd. Of het nu gaat om testen op het gebied van ERTMS testen, ETCS testen, GSM-R testen, odometrietesten of pantograaftesten, SVO-rail levert de bemensing en voert tevens de voorbereiding en het werk achteraf uit. Doordat SVO-rail een insider is in het vakgebied, verloopt het werk vlot en soepel en worden er uitstekende resultaten bereikt.